Jdi na obsah Jdi na menu
 

Druhy tetování

5. 8. 2010
Tetování - nanášení trvanlivých barev mezi vrstvy kůže pomocí tetovací pistole, nebo u tradičních technik různými ostrými nástroji jako jsou kostice a jemně vybrující jehly. Je specifickým prostředkem a výrazem estetického cítění, sebevyjádření a touhy po kráse. Provádí se na nejrůznějších částech těla. Pochází z Tahiti a je známo již několik tisíc let. Východní národy se jím zdobily od pradávna. Slovo "tetování", původně "Tatau", znamená píchat do kůže. V první řadě znamenalo ochranu proti zlým duchům, u Inků a Aztéků mělo velice silný náboženský význam. V 8. století bylo tetování papežským výnosem zcela zakázáno, později ve středověku se opět rozšířilo a získalo velkou oblibu. Přesto se ještě dnes ne zcela oprostilo od od vězeňského stigmatu.
Permanentní make-up = 3leté tetování - Tzv. kosmetická tetováž ornamentů a obrázků na tělo s trvanlivostí 3 - 5 let, jde o metodu jen povrchové pigmentace a tedy dočasné aplikace, při níž se přihlíží k typu pokožky
Bodypainting - hena - facepainting - japonské malování
Japonské malování: speciální druh malování. Od dekorací s hennou se liší svojí typicky černou barvou. Je velmi věrohodné a podobající se pravému tetování. Také proto, že se zde dá docílit i stínování, které při dekoracích s hennou chybí. Jelikož se nejedná o přírodní produkt, je zde nebezpečí alergické reakce. V žádném případě se nedoporučuje provádět v obličeji v blízkosti očí.

Hena: V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Právě henou si ošetřovala vlasy i samotná Kleopatra. Na Středním východě se však už po staletí používá nejenom k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla nebo úžasný medikament. Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 2 - 3 týdny. V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako "zkušební verze" nového tetování. Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Výborně se hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla "chytnou" barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt. Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Obecně platí, že čím snadněji se člověk opálí, tím lepší u něj bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová. Henna zároveň působí jako UV filtr - někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její "negativ" a ten je pka vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.
1
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář